Milé ženy, mnohé z vás prenechávate prácu s autami na vašich mužov. A rovnako nie každá z náš sa rozumie autám, preto vám prinášame jednoduché a užitočné vysvetlivky. Čo sú to brzdové kotúče?  Brzdové platničky a brzdové kotúče patria do systému brzdovej sústavy. V podstate sa jedná o systém, ktorý sa stará o to, aby auto v prípade vašich potrieb správne zabrzdilo.

Takže základnou sústavou brzdového systému sú, už ako bolo vyššie uvedené, brzdové platničky a spoľahlivé brzdové kotúče. Funkcia oboch dielov je neodmysliteľne potrebná, pretože čo i len bez jedného dielu, by automobil nebol schopný zabrzdiť. Čo môže mať vplyv na samotné brzdy? Jednou z mnohých situácií, ktoré majú priamy vplyv na brzdy, je samotný spôsob jazdy. Dôležité je pri brzdení podraďovať a dbať na samotné otáčky motora, ktoré môžete spozorovať na otáčkomery vo vašom aute. Zamerajte svoju pozornosť na správnu jazdu a pravidelnú kontrolu brzdového aparátu.

Čistá a zdravá voda je základom správneho životného štýlu

Načo sa filtre a filtračné vložky používajú? Vodné filtre sa používajú na úpravu pitnej vody už dlhé desaťročia. Filtre a aj spomínané filtračné vložky sa využívajú najmä vtedy, ak chcete, respektíve potrebujete, prepustiť určitú látku. Na druhej strane pôsobí tak, ako už z názvu vyplýva, ako filter, čiže bránia prieniku určitých látok do vody. Kúpou filtračnej vložky zabezpečíte dokonalú filtráciu. Najjednoduchším spôsobom, ktorým možno popísať danú filtráciu vody je jej prirovnanie k situ.

Filtre teda fungujú na princípe obyčajných sít, ktoré každý jeden z nás dobre pozná. Existuje naozaj široká škála filtrov a filtračných vložiek. Tú správnu si môžete vybrať podľa špecifickej funkcie každého jedného typu. Poznáme napríklad filtre mechanických častíc, absorpčné filtre, filtre na odstránenie pachov a na koniec aj UV filtre, ktoré slúžia na odstránenie baktérii.