Pri rozsiahlejších úpravách záhrady či pozemku sa môžete stretnúť so situáciou, kedy vám vhodná záhradná technika ušetrí desiatky hodín manuálnej práce. Kupovať množstvo strojov či nástrojov sa však neoplatí. Alternatívnym riešením je požičovňa stavebných strojov Zeppelin SK, v ktorej nájdete tiež záhradnú techniku. Prečítajte si, ako vám prípravu pozemku na sezónu uľahčí.

Záhradná technika z požičovne

Staré stromy a pne v záhrade často neplnia svoju funkciu a skôr prekážajú. Strom síce môžete spíliť, hrubých pňov sa však jednoducho nezbavíte a niekedy musíte použiť ťažkú techniku ako napr. bager, aby ste ich vykopali. Táto metóda je pomerne necitlivá a v prípade, že nechcete do pozemku zasiahnuť až v takej miere, môžete využiť alternatívu v podobe pňovej frézy. Tento stroj na pásovom podvozku vám umožní pomocou špeciálneho frézovacieho kotúča zbrúsiť akýkoľvek hrubý peň centimeter po centimetri (samozrejme, musíte počítať s tým, že koreňov pod zemou sa týmto spôsobom nezbavíte).

Tip pre vás:

Konáre zo spílených stromov môžete pomocou štiepkovača rýchlo spracovať na biomasu, použiteľnú na vykurovanie alebo na mulčovanie pôdy.

Spracovanie rozsiahlych porastov drevín jednu po druhom by trvalo veky. Aj na túto činnosť sa nájde v požičovni Zeppelin SK vhodnejší nástroj v podobe mulčovača pripojiteľného k šmykom riadeným nakladačom. Kry a malé stromy do priemeru 20 cm spracuje vďaka svojmu hydraulikou poháňanému bubnu s nožmi a šírkou 1,5 m na jeden, resp. dva ťahy. Výsledkom je jemný materiál, ktorý môžete takisto použiť na nastieľanie (mulčovanie) pôdy.

Ak ste niekedy zakladali nový trávnik, viete, že ide o zdĺhavý proces s náročnou prípravou, pri ktorom potrebujete veľkú dávku trpezlivosti. Plochu musíte dôkladne zbaviť buriny a starého trávnika (najlepšie chemickým postrekom) a potom ju celú prekypriť. Tento proces urýchli špeciálny nástroj zvaný zakladač trávnikov, ktorý pripomína klasický kultivátor pôdy, pracuje však odlišne. Jedným ťahom totiž dokáže sfrézovať vrchnú vrstvu zeminy, nakypriť ju a hlboko zahrabať prípadné kamene a hrudy. Pôdu na výsadbu nového trávnika tak pripravíte jediným prejazdom.

Nestačí vám malá technika? Požičajte si minibager alebo bager

Pri pozemkoch, o ktoré sa roky nikto nestaral, nemusí bežná záhradná technika stačiť. Vtedy prichádzajú na rad väčšie stroje. Možno o nich premýšľate ako o strojoch na výkopové alebo stavebné práce, vďaka pripojiteľnému príslušenstvu pre vás môžu plniť rôzne iné úlohy.

Silu mechaniky a hydrauliky, akú vám poskytne minibager alebo bager, môžete využiť napr. na vytrhávanie koreňov stromov, častí oplotenia alebo búranie drobných stavieb. Čo sa týka príslušenstva, napr. na už spomínané búranie môžete využiť hydraulické kladivo, ktorá hravo rozbije betónové steny či skaly. Asistovať vám pri tom môžu hydraulické kliešte. Rôzne druhy lyžíc, lopát a radlíc môžete využiť nielen na hĺbenie terénu, ale tiež na zhŕňanie a vyrovnávanie povrchu, prípadne presúvanie sypkých materiálov.

Požičovňa stavebných strojov pre každého majstra, ktorý má rád výzvy

Ako vidíte, požičovňa stavebných strojov Zeppelin SK je miestom nielen pre veľké firmy a živnostníkov, ale aj pre domácich majstrov, ktorí z času na čas čelia väčším výzvam. Či už potrebujete na ich zvládnutie stavebné stroje, elektrocentrálu, manipulačnú alebo záhradnú techniku, nemusíte míňať peniaze na ich nákup, ale môžete si ich požičať v jednej zo 6 pobočiek po celom Slovensku.