Bez ohľadu na to, aký je štýl, či farebná schéma vášho domova, drevené podlahy sú dostatočne univerzálne na to, aby sa hodili takmer ku všetkému. Dodávajú izbám a priestorom prirodzený a útulný nádych domova, po ktorom všetci túžime. V posledných rokoch je dopyt po kvalitnej výrobe drevených schodov na vzostupe a to kvôli ich mnohým výhodám, vrátane odolnosti, všestrannosti a nákladovej efektívnosti.

Tak prečo je drevo také skvelé?

Drevo je prirodzene odolný a príjemný materiál s dlhou životnosťou. Zatiaľ čo koberec sa na schodisku nakoniec skôr či neskôr opotrebuje, drevo môže pri správnej starostlivosti a údržbe vydržať celý život. Povedzme si úprimne, vysávanie schodov je fuška. Ale s drevom tento problém nehrozí, časté zametanie a občasné umytie drevených mlynárskych schodov ich udrží lesklé po celé roky – a to minimálnou námahou! Nielenže sa oveľa ľahšie čistia, ale na rozdiel od koberca sa v drevených podlahách nemôžu zachytávať prachové častice a iné alergény, čo ocenia najmä astmatici a alergici. K zdravšiemu životu vedie aj drevené schodisko!

Finančné benefity dreveného schodiska

Jednou z najväčších výhod, ktoré prinášajú schodiská z dreva, je pridaná hodnota pre váš domov. S odbornou montážou a správnou starostlivosťou a údržbou môžu drevené schodiská vyzerať skvele po celé roky. Nielenže sú vyrobené tak, aby vydržali, ale môžu byť tiež lakované alebo potiahnuté pre extra odolnosť. Na základe toho sú schody z tvrdého dreva cenovo oveľa výhodnejšie, než mnohí ľudia predpokladajú, a keďže vydržia tak dlho, skutočne ušetríte peniaze a pridáte hodnotu svojmu domu.

V toľkých domoch sú schody prvou vecou, ​​ktorú vaši hostia uvidia, keď vstúpia do domu! Tak prečo ich neohúriť krásnym klasickým dreveným schodiskom?