Kreslo na okraji obývačky s klopiacou sa lampou – dodáva miestnosti charizmu a vyčlení v nej tajomný nikým nerušený kútik, v ktorom dokážete nájsť tichý komfort na čítanie knihy, premýšľanie alebo na krátkeho „šlofíka“ po nedeľnom obede .

Ako vybrať vhodné kreslo?

Na trhu je veľké množstvo rôznych druhov kresiel. Každý typ kresla plní iný účel, a preto je dôležité si pred kúpou stanoviť hlavné účely, ktoré by kreslo malo vo vašej domácnosti plniť.
Kancelárske kreslá sú stavané na maximálne pohodlie pri hodinách strávených pri počítači v práci a snažia sa vďaka moderným materiálom a ortopedickým tvarom zaručiť, aby Váš chrbát príliš netrpel.
Masážne a polohovateľné kreslá využívajú zase prevažne seniori, u ktorých sa s rastúcim vekom znižuje schopnosť pohybu a tieto kreslá pre nich predstavujú istú dávku pohodlia. Čalúnené kreslá zaručujú okrem pohodlia aj estetický pôžitok a dotvárajúci charakter miestnosti.

Ktorý typ kresla je záruka pohody?

Keďže tento článok má pomôcť pri výbere vhodného kresla na každodennú dávku pohodlia vo Vašej obývačke, tak pozornosť upriamime na kreslá s vysokou chrbtovou opierkou a masívne kreslá s nízkou chrbtovou opierkou.
Obe vyššie spomínané druhy sú veľmi pohodlné a podporujú, aby Váš chrbát bol v správnej zdraviu neškodiacej polohe. S kreslom to nie je ako s umývačkou riadu.
Kreslá s vysokou chrbtovou opierkou sú vhodné na čítanie, oddych a okrem toho prinášajú do interiéru dávku harmónie a pohody. Tieto kreslá sú pomerne veľká, a preto sa hodia zväčša do väčších priestorov.
Masívne kreslá s nízkou chrbtovou opierkou majú tvar, ktorý umožňuje sedieť v miernom záklone, sú vhodné ku konverzácií s návštevou a dokážu sa zužitkovať aj v menších priestoroch. Svoje využitie nájdu aj ak sa rozhodnete vziať si do ruky gitaru a zahrať len tak pre seba pár akordov.