Použitie vonkajších kvetináčov je jednoduchý spôsob, ako rozšíriť dizajn a architektúru domu aj do záhrady, na terasu a tak ďalej. Zjednotíte tak vami zvolený štýl dizajnu vonku aj vnútri. Ako teda urobiť exteriér módnym a jedinečným? Tu sú niektoré z najpopulárnejších spôsobov použitia kvetináčov.

Použite, čo máte

Kvetináče nemusia byť vyrobené len v továrni. Akékoľvek predmety, ktoré dokážu zadržať vodu, možno s trochou kreativity považovať za kvetináče vhodné na vloženie sezónnych substrátov. Starý sud, ojazdená pneumatika, kufor, hrniec, všetky tieto veci vieme šikovne využiť. Hoci je škála tradičných tvarov kvetináčov široká, sériovo vyrábaný črepník možno niekedy nevynikne vo vašej záhrade tak úžasne, ako vlastnoručne vyrobený kvetináč z akejkoľvek haraburdy. S týmto tipom už nikdy nad bazármi s vintage vecami neohrniete nosom.

Nech to hrdzavie

Tento trend je vhodný špeciálne pre vonkajší priestor. Nechať zhrdzavieť kvetináče je krokom k rustikálne vyzerajúcej záhrade. Hrdza z kvetináčov neovplyvňuje zdravie rastlín, ale vyzerá štruktúrovane, farebne a prirodzene. Aby ste dosiahli tento efekt, musíte si vybrať železný, alebo oceľový kvetináč, ktorý nie je pokrytý hydroizolačným materiálom. Nechajte kovové nádoby vonku na daždi, či vo vysokej vlhkosti. Oxidačný proces prebehne a zanechá vám jedinečný a prirodzený dizajn kvetináča.

Avantgarda

V priamom rozpore s uhladenými a rovnými povrchmi a s pomocou moderných postupov formovania je trend 3D dizajnu a moderných metód formovania. Záhrady zaznamenávajú nárast zábavných a nových kvetináčov, ktoré zahŕňajú sochy inšpirované renesanciou, ktoré stoja na podlahe, až po figuríny škriatkov, ktorí držia bylinky a sedia na záhone.

Pre záhradkárov s trochou technického know-how a 3D tlačiarňou: všetko je možné. Alternatívne sa takto dizajnové vonkajšie kvetináče dajú aj kúpiť.

Betónová džungľa

Ak je vašou šálkou čaju priemyselný dizajn, nenatieraný betón je pre vás to pravé orechové. Betónová nádoba vyžaruje neutrálnu sofistikovanosť a jej jemne šedý exteriér sa hodí ku každému minimalistickému dizajnu. Hmotnosť betónových nádob má tiež svoje výhody.

Betónové kvetináče je ťažké náhodne prevrátiť a silný vietor nemá šancu. Betón je skvelým materiálom pre menej konzervatívne tvary kvetináčov, lebo proces formovania môže vytvoriť každý štýl, alebo vzor, ​​aký si len dokážete predstaviť.