Zamerať sa na konkrétny štýl alebo na materiály, ktoré sú práve in, je v tejto rôznorodej dobe takmer nemožné. Na každom rohu vidno ľudí s rôznymi štýlmi. Každý sa zameriava na to, v čom sa cíti pohodlne a čo do značnej miery vyjadruje jeho osobnosť.

Elegancia alebo aj „business style“ je jedným z favoritov dnešnej doby. K ženám, ktoré sa snažia priblížiť k tomuto štýlu, neodmysliteľne patria priliehavé šaty a nespočetné množstvo strihov pre blúzky a sukne. Dámy však môžu siahnuť aj po elegantných nohaviciach rozmanitých farieb. Samozrejme nesmieme zabudnúť aj na pánov, ktorí svoje dokonalo sediace nohavice dopĺňajú štýlovými pánskymi opaskami, ktorých diverzita zapínania nemá hraníc.

Rovnako aj materiál zvoleného opasku hrá významnú úlohu. Osobne by som siahla po kožených opaskoch s nie moc výrazným typom zapínania. Čo sa týka vrchnej časti pánskeho outfitu sú v móde takzvané slim-fit pánske košele. Široké a neforemné pánske košele nie sú zrovna žiadané. Pri obliekaní treba dbať na udalosť, na ktorú si  váš outfit volíte. Šaty a obleky nie sú vždy vhodnou alternatívou. Napríklad na športovú aktivitu zvolíte pohodlné oblečenie, ktoré vám nebude nijak prekážať pri športe a na významnú udalosť si vyberiete adekvátny typ šiat a oblekov.

Cesta k spokojnosti

Tu sa treba zamerať na to, aby to čo si oblečiete ste boli kompletne vy a nie niekto komu sa svojím oblečením snažíte zapáčiť. Dbajte na pohodlnosť a ak sa necítite vo svojom outfite pohodlne, tak ho skrátka vymeňte. Verte mi, že to ako sa budete v danom oblečení cítiť bude mať väčší efekt na vaše okolie ako oblečenie samo.

Váš štýl obliekanie je spôsobom, ktorým môžete vyjadriť samých seba, a preto sa nenechajte stiahnuť tým, čo si vaši priatelia alebo kolegovia alebo ktokoľvek, kto je súčasťou vášho okolia myslí, že by ste mali nosiť. Choďte a noste to, čo vám je pohodlné a to, čo sa páči hlavne vám.  No a ak na to nedokážete prestať myslieť, tak si to skrátka kúpte!