Či už hovoríme o svete módy, alebo technológií, všetko, čo vymyslíme, sa niekto snaží časom  napodobniť. Vzniká mnoho falošných kópií výrobkov a niekedy je veľmi ťažké ich rozoznať. V automobilovom priemysle treba byť obzvlášť opatrný, či si zakúpite originálne náhradné diely Škoda, či sfalšované repliky.

Niektoré z výpovedných znakov falšovaného produktu:

1. Balenie

Falošné výrobky sú zvyčajne zabalené v lacných, ledabolo zabalených obaloch. Pre porovnanie, originálne náhradné diely sú zabalené vo vysokokvalitných obaloch a expedované sú opatrne, takže obal nezvykne byť poškodený. Ak chcete odhaliť falzifikát, porovnajte balíky a preštudujte si na nich malé detaily, ako je tlač, materiál škatule, jej hrúbka atď.

2. Sériové čísla, alebo hologramy

Všetci originálni výrobcovia, či už ide o kvalitné náhradné diely Ford, alebo o inú značku, vyrábajú diely s vlastnými špecifickými sériovými číslami, alebo hologramami. Tie možno použiť na vysledovanie pôvodného výrobcu. Sériové čísla od originálnych výrobcov bývajú zvyčajne vytlačené priamo na škatuli, alebo na samotnom náhradnom diele, zatiaľ čo falošné mávajú čísla na nálepke.

3. Preklepy

Pozorne si prezrite potlač na obale a návod. Ak sa tam vyskytnú preklepy, gramatické chyby, alebo preklepy, môže ísť o falzifikát.

4. Neúplné pokyny

Uistite sa, že návod na použitie dáva zmysel. Falošný náhradný diel má v návode zvyčajne chýbajúci krok, diagram, mätúcu vetu, alebo dokonca nesprávny diagram.

5. Nezhodné diely

Porovnajte nový diel, ktorý ste si kúpili, so starým dielom a dávajte si pozor na rozdiely vo farbe, hmotnosti, rozmeroch atď. Aj jednoduchý rozdiel, ako napríklad nezhodné upevňovacie prvky, môže byť znakom falošného náhradného dielu.

6. Lacnejšia cena

Originálne náhradné diely, sú zvyčajne drahšie kvôli ich kvalite. Ak ste teda kúpili náhradný diel za cenu, ktorá je extrémne lacná, šanca, že bude falošný, je extrémne vysoká. Nezabúdajte aj na to, že väčšina originálnych dielov sa dodáva so záručným listom.