Noviny, časopisy, reklamné letáky či knihy sú každodennou súčasťou našich životov. Pri vytváraní týchto produktov by sme sa bez papiera a potrebných prístrojov jednoducho nezaobišli. Rovnako ako aj pri iných procesoch výroby, aj tu sú potrebné kvalitné prístroje pre zabezpečenie kvalitných produktov.

Kvalitné a presné rezacie pomocou rezacieho plotru

Dennou rutinou každého pracovníka tlačiarne je využívanie prístroja na orezávanie tlače alebo rôznych materiálov, tzv. rezací ploter. Plotre pomocou presného rezu vytvárajú požadovaný tvar potrebný pre ďalšie spracovanie. Výhodou kvalitného rezacieho plotru je prítomnosť softvérového programu, ktorý poslúži na zadanie rozmerov potrebného rezu. Rezanie tak prebieha automatizovane, čo umožní veľmi presné rezanie a kvalitný výsledok práce. Ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Rezací ploter je povinnosťou každej firmy venujúcej sa tlači so snahou poskytnúť svojmu zákazníkovi čo najlepšie služby.

Sublimačná tlač – bezkonkurenčná kvalita tlače

Medzi rôznorodé spôsoby tlačenia patrí aj sublimačná tlač. Pomocou sublimačnej tlače sa však netlačí na klasický papier, ale na rôzne druhy polymérneho materiálu. Sublimačná tlač sa obvykle využíva na tlač motívov na hrnčeky, telefónne puzdrá, kľúčenky, drevené predmety, fólie, tričká či mikiny. Vďaka spoľahlivej sublimačnej tlačiarni dochádza k tvorbe kvalitného, prirodzeného a ostrého obrazu. Obraz oplýva veľkou farebnosťou a odolnosťou s dlhotrvajúcimi výsledkami. Princípom fungovania sublimačnej tlače sú sublimačné atramenty, ktoré majú schopnosť sa viazať na polyesterové vlákna. Ako transferové médium slúži sublimačný papier.

Skvelí pomocníci vo svete tlače

Rezací ploter a sublimačná tlačiareň sú skvelými pomocníkmi pri tlači a nemali by chýbať v žiadnej dobrej firme venujúcej sa potláčaniu reklamných či darčekových predmetov. Ak sa chystáte s touto činnosťou začať, práve tieto stroje sú základom, bez ktorého sa vo svete potláčania nezaobídete.