Kúpa zásnubného prsteňa a príprava zásnub sú vzrušujúce a preto je ľahké nechať sa uniesť. Zásnubný prsteň je však len jeden a nie je práve najlacnejší, takže si na výbere dajte záležať. Či už hľadáte prsteň spolu, alebo chcete svoju polovičku prekvapiť, prinášame vám užitočné tipy k nájdeniu toho pravého.

1. Aký tvar chcete?

Tento parameter vám totižto neuveriteľne zúži výber. Každý tvar (známy aj ako rez) má inú cenu – a každý má inú cenu za karát. Okrúhle rezy sú najdrahšie, zatiaľ čo hrušky a markízy sú menej. Ak je pre vás veľkosť dôležitá, môžete získať viac karátov za lepšiu cenu, keď si zvolíte alternatívny tvar ku klasickému okrúhlemu.

2. Vyberte kov obrúčky

Tradične sa zásnubné prstene (a tiež svadobné obrúčky) vyrábajú zo žltého zlata, obľúbeného bieleho zlata, striebra alebo platiny – hoci v posledných rokoch sa objavuje aj ružové zlato ako svieža, moderná alternatíva. Zatiaľ čo platina vyzerá podobne ako striebro, je výrazne drahšia. Majte na pamäti aj fakt, že niektoré kovy sa poškriabu ľahšie ako iné.

3. Karáty a diamanty

Odveká otázka kvalita verzus kvantita platí aj pre krásne zásnubné prstene s diamantom; niektorí ľudia uprednostňujú väčší kameň, zatiaľ čo iní chcú absolútne najčistejší možný diamant, napriek počtu karátov. Ak zvolíte menej bežnú karátovú veľkosť, môžete ušetriť značné množstvo peňazí. Ceny diamantov sa totiž výrazne zvyšujú.

5. Zvážte, ako bude vyzerať zásnubný prsteň s obrúčkou

Určite sa zamyslite nad tým, aký štýl svadobnej obrúčky by sa hodil k prsteňu. Niektoré zásnubné prstene napríklad neumožňujú, aby sa k nim zmestil druhý.

6. Kupujte len certifikované

Nákup zásnubného prsteňa je jedným z najdrahších nákupov v živote, preto si nájdite čas a nakupujte rozumne. Keď konečne nájdete vysnívaný prsteň, uistite sa, že kupujete certifikovaný kameň z akreditovaného laboratória. Pozrieť sa môžete aj na prsteň z vnútornej strany a uistiť sa.