Áno, každý jeden z vás pozná nože ako skvelých pomocníkov do kuchyne a ich práca v nej bez pomoci nožov je priam nepredstaviteľná. Rovnako verím, že ste sa už stretli aj s vreckovými nožmi. Tie predstavujú praktickú a priestorovo nenáročnú pomoc v kritických situáciách.

Poznáme však aj také nože, ktoré sú určené na pomoc ľuďom v núdzových situáciách. Reč je o robustných a spoľahlivých survival nožoch. Takéto nože na prežitie patria k najťažšej kategórii outdoorových nožov na prežitie. Niektoré z týchto nožov sú vybavené aj ďalšími nápomocnými nástrojmi, akými sú: kompa, kresadlo a píšťalka.

Čepeľ je dlhá od desiatich do dvadsiatich centimetrov. Horná strana čepele je zvyčajne plochá. Survival nože môžu mať hladkú, ale aj čiastočne zúbkovanú čepeľ. Kombinovaná čepeľ je viac odolná a univerzálna  pri prekonávaní prekážok v náročných podmienkach. Tento nôž vám dokáže zabezpečiť pohodlný úchop vďaka skvele riešenej rukoväti. Tie sú vyrábané z dreva, plastu, ale rovnako aj kovu. Existujú dokonca ja také varianty, pri ktorých je rukoväť vybavená paracordom. Ten za normálnych okolností funguje ako klasická rukoväť, no v prípade núdze ho môžete použiť aj ako nalno.

Na svoj nôž sa môžete spoľahnúť!

Kúpa taktického noža vám samozrejme zaručí, ako inak, jeho taktické použitie. To znamená, že sa často používajú v situáciách, keď sa musíte spoľahnúť na svoj nôž. Keď sa rozhodnete pre kúpu taktického noža, je nevyhnutná absolútna sila.

Taktické nože sú vyrábané s hladkými aj zúbkovanými ostrím. Výhodou zúbkovaného noža je, že sa ľahko prerezáva cez lano a textil. Zúbkovaná čepeľ zostane navyše ostrá oveľa dlhšie, ako čepeľ s hladkým ostrím. Mnoho ľudí sa však často rozhodne kúpiť  čierny nôž, pretože vyzerá jednoducho úžasne!