Možno sa mnohým z vás zdá preprava tovaru ako ľahká a nenáročná akcia, no opak je pravdou. Či sa už jedná o medzinárodnú alebo dokonca aj vnútroštátnu prepravu, tak je vždy nevyhnutné všetko popredu naplánovať. Poznáme tri najrozšírenejšie druhy prepravy, ktorými sú: letecká, lodná a cestná.

Tento fakt vás možno prekvapí, ale na konkrétne plánovanie trasy, výber vodiča, poprípade náhradného vodiča alebo označenie daného dopravného prostriedku, ktorý dané veci doručí je zodpovedná osoba, ktorá musí toto všetko naplánovať. Jedná sa teda o naozaj náročnú a zodpovednú úlohu, ktorá spočíva na pleciach daného človeka. Rovnako, musí preveriť či sa nejedná o nelegálnu činnosť. V skratke, táto práce nie je med lízať. Kvalita prepravy tovaru a rýchlosť dodania je teda závislá od rozhodnutí individuálneho uváženia jednotlivca.

Počuli ste už o pojme cross docking? Ak nie, tak nám dovoľte vám ho v krátkosti priblížť. Vzťahuje sa na pohyb produktov z výrobného závodu, ktorý je dodávaný priamo až k zákazníkovi. Manipulácia s materiálom je minimálna alebo žiadna. Samozrejme, že spolu s tým sa znižuje aj nutnosť jeho skladovania v príslušných priestoroch.

Závitky, ktorých prepracovanosť vás ohromí

Bezkonkurenčné strojné závitníky sú ponúkané na rôzne druhy závitov, tvarov a materiálov. Dostupné závitníky sa vyrábajú z tých najprestížnejších materiálov, akými sú: HSSE, HSSE-PM (prášková metalurgia) alebo tvrdokov.

Zvýšenie efektivity závitovania, vysokej produktivity a predĺženia životnosti závitníka je podmienenie nástrojmi, ktoré sú upravované inovatívnymi mikro procesormi. Geometria a rôznorodosť povlaku na závitníkoch sú tieto závitníky schopné opracovať každý materiál. Varianty s centrálnym a radiálnym chladením sú najefektívnejším a najproduktívnejším nástrojom na produkciu závitov.