Zdravie patrí k tým najdôležitejším veciam, ktoré človek môže mať. Veď aj keď vám niekto gratuluje k narodeninám alebo inému sviatku, tak vám v prvom rade praje : „ Veľa zdravia,… !“ Zdravie sa dá do určitej miery ovplyvniť a to najmä tak, že sa vzdáte nadmerného fajčenia, pitia alkoholu, prejedania, vzdáte sa nadbytočného stresu a začnete sa viac hýbať. V niektorých prípadoch sa však zdravotný stav človeka nedá ovplyvniť, a preto sa snažte robiť aspoň malé krôčiky k lepšiemu fyzickému, ale rovnako aj psychickému zdraviu.

Dnes sa zameriame na tie mužské problémy a to konkrétne na neutíchajúcu bolesť panvového dna. Bolesť panvového dna spôsobuje ťažkosti pri močení ale aj pri pohlavnom styku. Jej príčinou môžu byť rôzne poruchy, ktoré súvisia s orgánmi v tejto oblasti.

Ďalšími termínmi, ktorými možno popísať syndróm chronickej panvovej bolesti, sú: prostatický syndróm, chronická prostatitída, chronický zápal pankreasu.

Akým spôsobom vám táto porucha bráni v normálnom živote?

Hlavnou a neodmysliteľnou funkciou panvového dna je jej schopnosť sa uvoľňovať. Toto uvoľnenie panvového dna je dôležité najmä pri močení, vyprázdňovaní, ale rovnako aj pri pohlavnom styku.

Ďalšou funkciou, ktorá je typickou pre panvové dno je spolupráca pri držaní tela. Tvorí  podporu trupu, panvy a svalstva vnútorného stabilizačného systému.

Počuli ste už o liečbe rázovou vlnou?

Liečba rázovou vlnou je druhom liečby, ktorý je sprevádzaný zvukovou vlnou, ktorá má vysokú energiu. Vyvoláva hojivé a regeneračné procesy v tkanivách. Podporuje najmä novotvorbu ciev.

Využíva sa v oblasti urológie. Táto rázová vlna predstavuje účinný spôsob pri liečbe syndrómu chronickej panvovej bolesti, plastickej idurácie penisu ako aj pri erektilnej dysfunkcii.

Ďalším odvetvím, kde sa možno s rázovou vlnou stretnúť je estetická medicína. Využíva sa ako adekvátny spôsob pomoci pri lymfedémoch, celulitídy, rovnako sa k tejto liečbe môžete uchýliť ak sa chcete zbaviť strií alebo jaziev. Rázová vlna spôsobuje v tukových bunkách stimuláciu látkovej výmeny, čo má za dôsledok zoštíhlenie, zjemnenie a celkové vylepšenie vzhľadu pokožky.