Máte doma nádherný nábytok, no teda pre vás zatiaľ len kus nejakého starého nábytku, ktorý je pamiatkou po vašich starých rodičoch? Ak premýšľate nad tým, že ho vyhodíte, tak rozhodne túto možnosť ešte prehodnoťte. Starý nábytok môže mať naozaj nevyčísliteľnú hodnotu a za pomoci drobných úprav mu viete vrátiť farby života.

Kvalitné poťahové látky sú presne to, čo potrebujte. Sú určené na čalúnenie nových ale pozor aj starších kusov nábytku, akými sú napríklad sedačky, stoličky, kreslá,… Tieto poťahové látky sú kvalitné, lacné a príjemné na dotyk. Na výber máte z rôznych štýlov a variácií tých najrôznejších farebných prevedení, či kombinácií vzorov.

Ďalším dokonalým materiálom na čalúnenie je umelá koža alebo tak zvaná koženka. Vodeodolná koženka na čalúnenie predstavuje zastúpenie kladných vlastností. Umelá kože nie je citlivá na slnečné žiarenie, je vodeodolná a nenáročná na čistenie. Využíva sa niekoľko desaťročí a zoženiete ju v prevedení rôznych farieb a povrchov, čo z nej robí naozaj všestranne využiteľný materiál. Jej výhodou je to, že oproti pravej koži je výrazne lacnejšia a aj jej čistenie je ľahšie.

Jednoznačne vás nesklame

Viem, že mnohí z vás sú voči starému nábytku skeptický, no verte mi, že starý nábytok môže po drobných úpravách vyzerať naozaj dokonalo. Niekedy stačí úprava tých najmenších detailov. Napríklad farbou prekryť drobné ryhy.

Inokedy je však renovácia starého nábytku náročnejšia. Bude potrebná dávna kreativity a ochoty pracovať. Veľakrát je potrebné starý nábytok nanovo prebrúsiť a znova natrieť. Drevo, z ktorého je starý nábytok zväčša vyrábaný, je naozaj odolným materiálom, čiže terajšiu renováciu jedného dňa ocenia aj vaše vnúčatá.

Ak sa teda rozhodujete, či starý nábytok vyhodíte alebo zrenovujete, tak jednoznačne vám odporúčam sa pustiť do renovácie. Popusťte uzdu svojej fantázii a s odvahou sa pustite do toho.