Túžite po nadzemnom bazéne do záhrady? Je to celkom veľká zodpovednosť, takže vám prinášame zopár tipov aby sme vám pomohli vybrať pre vás ten správny. Tak ako na to?

Zmerajte si priestor

Zmerajte si plochu, kde budete bazén inštalovať. Nezabudnite ponechať priestor po obvode nového bazéna Bestway pre vybavenie a uľahčenie údržby. Budete potrebovať dostatočné miesto na umiestnenie čerpadla, filtra, rebríka a akéhokoľvek ďalšieho príslušenstva. Majte na pamäti, že niektoré oválne a obdĺžnikové bazény vyžadujú dodatočný priestor na vonkajšej strane pre rámové podpery. Ak je priestor obmedzený, ale stále chcete predĺžený tvar bazéna, zvážte model bez podpery.

Typ bazéna

Niektoré bazény sú dočasné a používajú sa iba počas kúpacej sezóny. Cez zimu ich treba zložiť a uskladniť. Aj keď tieto bazény však môžu byť odolné, napríklad keď pokukujete po nejakých trvácnych bazénoch s konštrukciou. Permanentné nadzemné bazény bývajú vyrobené z ocele, živice alebo hliníka a môžu vydržať až 30 rokov a viac v závislosti od kvality bazéna.

Výška steny

Nadzemné bazény sú dostupné v niekoľkých výškach stien. Výška steny určuje, aká hlboká je voda v bazéne. Väčšina výrobcov odporúča naplniť bazény do 10 až 14 cm od horného okraja. To môže byť dôležité, ak máte malé deti, pretože hlbšia voda ich môže odradiť.

Veľkosť a tvar

Väčšina nadzemných bazénov je buď okrúhla, či oválna , no k dispozícii sú aj nové obdĺžnikové modely. Pamätajte, že niektoré oválne a obdĺžnikové bazény vyžadujú podpery.

Vybavenie a príslušenstvo

Určte si, aký typ filtra, bazénového rebríka a vákuového systému budete potrebovať a či by ste chceli solárnu, či zimnú plachtu. Existuje celý rad možností závisiacich od rozpočtu a preferencií. Bazénové filtre sa dodávajú v pieskových, alebo kartušových modeloch. Pieskové filtre sa ľahšie udržiavajú, ale o niečo drahšie. Bazénové rebríky sa dodávajú v konfiguráciách na stenu, na A-rám, či na palubu. Vákuové systémy sú ručné, alebo automatické a prichádzajú v rôznych štýloch a cenách.