Štýlová sauna do bytu s dômyselne prepracovaným výsuvným mechanizmom je riešením pre milovníkov saunovania v priestoroch so skromnou rozlohou.

Aj malý byt má svoje výhody – je ekonomicky výhodnejší, útulnejší a ľahšie sa upratuje. Ak však chcete do neho zmestiť všetko, čo potrebujete bez toho, aby pôsobil prepchane, vyžaduje si to, napríklad multifunkčný nábytok, efektívne využívanie rohov či častí stien nad hlavou. Toto všetko si uvedomujú aj výrobcovia sáun, a preto je sauna do bytu neodmysliteľnou súčasťou sortimentu predajcov wellness & spa.

Ak chcete mať v mestskom byte vlastnú saunu so všetkým, čo k nej patrí a čerpať fyzické a psychické výhody vyplývajúce zo saunovania, stavte na luxusné sauny s mechanickým, alebo automatickým výsuvným mechanizmom. Disponujú rôznymi dizajnami i rozmermi.

Saunovanie je čoraz populárnejšie

Škandinávske národy v celosvetových prieskumoch spokojnosti pravidelne obsadzujú prvé priečky. Existuje viacero faktorov, ktoré majú vplyv na túto skutočnosť. Môže ísť o severské koncepty šťastia, ako napríklad hygge, lykke a lagom a tiež o pravidelné saunovanie, ktoré je pre Fínov rituálom a jeho história siaha ďaleko do minulosti.

Chcete aj vy do svojho života v mestskom byte priniesť viac spokojnosti? Luxusné sauny do bytu, ktoré nezaberú veľa miesta, splnia svoj účel dokonale. Môžete v nich relaxovať a uvažovať napríklad o spomínaných severských konceptoch šťastia a postupne ich zavádzať do života.

Pravidelné saunovanie vám poskytne úľavu od stresu, zmierni bolesť pohybového aparátu, posilní imunitný systém  a podporí prirodzené detoxikačné mechanizmy vášho tela.

Páči sa vám táto myšlienka? V tom prípade máte už len jedinú úlohu – vyberte si veľkú výsuvnú saunu do malého priestoru, ktorá sa zároveň stane aj noblesným dizajnovým kúskom.

Sauna do bytu: ktorá je tá pravá?

Špičkové sauny do bytu, ktoré sa manuálne, alebo automaticky vysunú “zo skrine”, pochádzajú z dielne výrobcu wellness zariadení, firmy KLAFS. Do priestoru so skromnými rozmermi sú stvorené sauny S1 Manual a S1 Automat. V čom sa líšia?

Sauna S1 Manual

Pokiaľ sa v živote riadite krédom, že v jednoduchosti je krása, potom sú pre vás stvorené sauny z kategórie S1 Manual. Najmenší model má po vysunutí madlom rozmery 160x112x201 cm, čo ho predurčuje k tomu, aby sa zmestil aj do tých priestorovo najskromnejších bytov.

Sauna S1 Manual je vybavená kachlovou pecou MONO. Kvôli úspore miesta a väčšiemu komfortu pri saunovaní je umiestnená pod lavicou. Pokiaľ sa chcete saunovať vo dvojici, jednoducho si zaobstaráte prídavné miesto.

Vonkajšie obloženie je z kanadského jedľovca, pri vnútornom obložení máte na výber aj voskovaný orech alebo švajčiarsku borovicu. Na vás je aj voľba dizajnu presklenej prednej časti alebo možnosti mať okno.

Sauna S1 Automat

Sauna S1 Automat sa od predchádzajúceho variantu sauny do bytu líši najmä v spôsobe otvárania. Ocenia ho milovníci technológií a maximálneho komfortu – stačí stlačiť tlačidlo a o 20 sekúnd sa sauna vysunie. Je to možné vďaka jedinečnej technológii eMove, fungujúcej ako zoom fotoaparátu.

Najmenší model má, podobne ako sauna s mechanickým otváraním, hĺbku 60 cm, avšak po vysunutí je to 160 cm. V byte zaberie naozaj minimum miesta, nie viac ako štandardná skriňa.

Táto sauna je dostupná vo viacerých modeloch a vonkajších vyhotoveniach. Aj preto býva označovaná ako sauna mnohých tvárí. Vďaka možnosti vybrať si dizajn podľa vlastného vkusu a preferencií, splní predstavy aj tých najnáročnejších milovníkov saunovania.