Vek nezastavíme, nech sa snažíme ako chceme. Jemné vrásky či poklesnuté viečka, to všetko je prirodzené a patrí to k životu. Každá žena však z času na čas zatúži omladnúť o päť či desať rokov. Vďaka týmto tipom to nebude žiaden problém! Prečítajte si, ako šikovne omladnúť pomocou správneho líčenia.

Oči

Ako podklad použite neutrálny odtieň očných tieňov. Dosiahnete tak zjednotenie farby viečok. Oči orámujte čiernou ceruzkou a jej kontúry zľahka rozmažte očným tieňom. Pre dokonalé tvarovanie oka sa najviac hodia matné tiene.

Mejkap

Nie je jedno, aký mejkap použijete! Na zjednotenie zrelej pleti odporúčame krémový mejkap, ktorý obsahuje omladzovacie zložky. Často sa rieši otázka, či použiť tmavší alebo svetlejší odtieň. Odpoveď je jednoduchá, prispôsobte ho dekoltu. Krk sa nemusí stále dokonale opáliť.

Obočie

Obočie podkreslite ceruzkou pod obočie, najlepšie v telovom odtieni. Na zdokonalenie oblúčikov použite púdrovú farbu na obočie. Tá pôsobí prirodzenejšie ako ceruzka. Výsledok zafixujte riasenkou.

Líca

Aplikujte lícenku šikmými pohybmi smerom nahor, tak aby nadvihla kontúry tváre. Pre osvieženie a mladistvý jas naneste rozjasňovač.

Pery

Mladistvé pery dosiahnete pomocou mäkko pôsobiacich farieb ako rúžová, lososová či koralová. Pery môžete zvýrazniť žiarivým odtieňom rúžu a kontúrovacej ceruzky.

Na záver

Pamätajte však na pravidlo, čím viac vrások tým menej mejkapu. Vyberajte ľahšie mejkapy s hydratačnými účinkami. Pre poklesnuté viečka sa hodia matné očné tiene. Dajte si záležať na obočí. Čo sa týka rúžov, siahnite po živých a svetlých farbách. Pokiaľ ich zladíte s lícami, dostanete dokonalý omladzovací efekt.