Nie je žiadnou novinkou, že prostredie v ktorom bývame, pracujeme, skrátka trávime svoj pracovný ale i voľný čas ovplyvňuje naše duševné zdravie a rovnako má do značnej miery vplyv aj na náš výkon. Ako teda postupovať a načo treba klásť dôraz pri zariaďovaní?

Jedným z najdôležitejších aspektov je výber správnych materiálov. Kľudne môžete siahnuť po rôznych typoch dreva, kameňa a pritom všetkom navodiť dojem príjemnosti a čistoty. Moderné konferenčné stolíky sa poslednou dobou stali stredobodom záujmu dizajnérov, ktorí vám svojou kreativitou dokáže vykúzliť stolík, podľa vašich predstáv. Využívajú imitáciu dreva a skla, pričom každý jeden kúsok je originálny a neopakovateľný. Treba dbať a dávať si veľký pozor na prílišné kombinovanie, ktoré môže vyústiť až do gýču. Správny výber materiálov a farieb nábytku ale i dekorácií je neodmysliteľnou súčasťou vytvárania príjemnej atmosféry vášho domova i pracovní.

Cítiť sa pohodlne

Rovnako treba dbať aj na pohodlnosť zvoleného nábytku. Čo sa týka miest na sedenie, samozrejme by mali poskytovať komfort, ale ich tvar by mal podporovať aj správne držanie tela, a preto pri výbere kresiel, či už sú to pohodlné kancelárske kreslá alebo kreslá do vašej obývačky treba pri výbere myslieť na obe hľadiská. Za mňa sú najideálnejším riešením štýlové, tvarované kreslá, ktoré vám svojou modeláciou poskytnú pohodlné, ale i správne sedenie.

Rozmiestnenie nábytku hrá rovnako významnú úlohu, a tak treba dbať najmä na dostatok denného svetla, ktoré by malo dopadať prevažne na miesta, kde sa zdržiavame počas našej aktívnej dennej činnosti. No a práve naopak, to platí pri spálňach a miestach, ktoré sú určené prevažne na odpočinok.

Všetko spomínané si môžeme zhrnúť do pár jednoduchých bodov, ktoré by vám mohli pomôcť pri zariaďovaní :

  1. Farba a materiál nábytku
  2. Pocit komfortu a pohodlia
  3. Správne rozmiestnenie nábytku

Veríme, že vám naše tipy pomôžu a v kancelárii sa budete cítiť príjemne a komfortne.