Kabelkové trendy sa menia ako počasie v apríli. Je ťažké udržať krok s najnovšími výdobytkami módy a preto mnohé túžime nájsť tú jednu dokonalú kabelku na každú príležitosť. Hľadáme teda niečo medzi dokonalými spoločenskými kabelkami a takými, na každodenné použitie. Tak aké sú kľúčové prvky dokonalej kabelky?

Tvar

Medzi evergreen klasické tvary kabeliek patria:

  1. Pochette – Malá kabelka, ktorá sa často nosí cez telo.
  2. Tote – Dodávajú sa v rôznych veľkostiach a sú vyrobené takmer z každého materiálu pod slnkom. Niektoré sa dajú zapnúť na zips, no mnohé sú otvorené. Všetky sú vybavené dvojitými rukoväťami.
  3. Doctor or Bowling – Tieto stredne veľké štruktúrované tašky majú kratšie rúčky, ktoré možno držať v ruke, či v ohybe lakťa. Sú ideálne do práce.
  4. Bucket – Elegantne vyzerajúca taška, ktorá má často zapínanie na šnúrku a popruh, ktorý možno nosiť cez telo, alebo na ramene. Jedinou nevýhodou je nedostatok vreciek.
  5. Messenger – Ideálna na cesty. Taška cez telo, ktorej najväčšou výhodou sú voľné ruky.

Veľkosť

Hoci sú v roku 2022 v móde najmä kabelky veľkosti moderných dámskych peňaženiek, taška ktorú hľadáme musí mať správnu veľkosť pre vaše osobné potreby. Ak nosíte notebook, pravdepodobne budete potrebovať väčšiu tašku, pozor však na váhu.

Ak naopak radšej cestujete naľahko, nepodceňujte, koľko miesta potrebujete na uloženie svojich každodenných vecí. Peňaženka, kľúče, či okuliare často zaberú viac miesta, ako by sme čakali. Nezabúdajte tiež, že veľkosť kabelky súvisí aj s tvarom nášho tela. Siahnite po takej, ktorá podčiarkuje vašu jedinečnosť.

Vrecká

Dobre umiestnené vrecká vám výrazne uľahčia život a ušetria veľa času pri hľadaní telefónu, kľúčov, či pera. Príliš veľa vreciek a prepážok môže spôsobiť, že taška je nepraktická, málo zas neporiadok a chaos. Treba nájsť tú správnu rovnováhu. Organizér do tašky však všetko vyrieši a vonkajšie vrecká sú vždy len plusom.

Materiál

Možností je mnoho. Záleží od vkusu, rozpočtu, životného štýlu a hodnôt. Koža je samozrejme stálym favoritom pre jej trvácnosť, musíte sa však o ňu starať pravidelným čistením a leštením. Do popredia sa kvôli ekológií a cene však dostáva nepravá koža. Látkové a nylonové tašky sú ľahké a ľahko sa nosia, no často sú neformálnejšie.

Kvalita

Ak sa o ňu budete starať, kvalitná kabelka vám vydrží roky. Stavte na nadčasový štýl a možno nájdete spoločníka na celý život. A pamätajte, že cena nie vždy zodpovedá kvalite. Dajte si pozor na zapínanie a šitie, a to najmä okolo rukovätí.