Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila svoj nový smartphone Galaxy S8. Mal by jej pomôcť získať vedúcu pozíciu na trhu, o ktorú ju po problémoch s prístrojom Note 7 pripravil konkurenčný americký výrobca Apple. Prístroj S8 má zatiaľ najväčšiu displej v porovnaní s inými prémiovými telefónmi Samsungu a má sa začať predávať 21. apríla.

Prístroj S8 je prvým prémiovým telefónom, ktorý Samsung predstavil od októbrového debakli Note 7. Prípady vznietenia prístroje Note 7, kvôli ktorým bol tento smartphone po dvoch mesiacoch stiahnutý z trhu, pripravili spoločnosť o 5,48 miliardy USD (137,7 miliardy Sk). Zároveň pomohli Applu prekonať vo štvrtom štvrťroku Samsung v predaji a stať sa najväčším výrobcom smart telefónov na svete, uviedla agentúra Reuters.

Na dnešnej mediálnej prezentácii Samsung predstavil dve verzie Galaxy S8, ktorý má vnútornú kódové označenie Dream. Obe verzie majú zahnutý displej, jedna má uhlopriečku 6,2 palca (15,75 cm) a druhá 5,8 palca (14,7 cm). Telefóny sú o trochu dlhšie, šírku ale majú porovnateľnú s predchádzajúcimi modelmi. Samsung totiž odstránil takmer všetky rámčeky na kraji, aby tak maximalizoval plochu displeja.

Prístroj S8 ponúka novú službu umelej inteligencie Bixby s funkciami ako hlasový asistenčný systém podobný funkciu Siri od Applu. Je tu tiež nová aplikácia rozoznávanie tváre, ktorá umožní užívateľom odomknúť prístroj pri pohľade na neho.

Samsung dúfa, že modernizácia dizajnu a nové funkcie, ktoré nie sú prevratné, ale uľahčujú spotrebiteľom život, budú stačiť, aby dostatočne podporili predaj. Očakáva sa totiž, že Apple v rámci desiateho výročia svojho prístroja iPhone tento rok predstaví jeho veľké zmeny.