Americká spoločnosť Apple v nedávnej dobe predstavila nové spravodajské predplatiteľské služby Apple News Plus, herné predplatiteľské služby Apple Arcade a nové kreditné karty.  Chýbať nebude ani nová televízna služba Apple TV. Spoločnosť sa tak chystá konkurovať velikánom ako Netflix, Amazon či rôzne káblové televízie.

Cena spravodajskej služby bude desať dolárov mesačne. V tejto cene je zahrnuté, okrem asi 300 časopisov,  aj predplatné novín ako LA Times alebo The Wall Street Journal. Konkurovať tak budú najmä internetovým spravodajským velikánom ako Facebook a Google.

Ďalšou novinkou je vlastná kreditná karta spoločnosti Apple, ktorá bude niesť názov Apple Card. Inováciou, ktorá prichádza s touto kartou sú takzvané Apple finančné mapy, ktoré používateľom zmapujú, ako utrácajú svoje financie. Karta by mala byť do konca roka dostupná vo viac ako štyridsiatich krajinách a medzi najväčšie benefity patrí absencia poplatkov a cash back vo výške dvoch percent z nákupu.

Televízna služba Apple TV Plus by mala prinášať široké spektrum filmov a zábavných relácií. Na predstavení tejto služby nemohli chýbať ani hollywoodske celebrity ako Jennifer Aniston či Steva Carella. Žiadne detailné informácie ako cena či presný dátum spustenia zatiaľ nie sú známe.

Herná predplatiteľská novinka menom Apple Arcade má od tohtoročnej jesene zavítať do viac ako 150 krajín po celom svete. Používať sa bude tak pre stolové počítače ako mobilné telefóny, či tablety. Ohlásené spolupráce s firmami ako Sega či Walt Disney sľubujú kvalitný herný zážitok, ktorý so sebou služba prinesie. Fanúšikovia digitálnej zábavy sú v očakávaní a nevedia sa dočkať spustenia noviny Apple Arcade.