Časy, kedy spotrebiče v domácnosti vydržali aj niekoľko desaťročí sú už dávno preč. Dnes už nie je tajomstvom, že sa spotrebiče vyrábajú tak, aby ste ich po pár rokoch vymenili a spoločnosti mohli zarábať. Niekedy však stačí vymeniť jednu súčiastku a práčka či umývačka vydrží ďalších niekoľko rokov.

Tipy na originálne náhradné diely

Bez náhradných dielov sa nezaobíde ani jeden autoservis. A podobne to je aj v prípade domácností. Mnohé veľké firmy ponúkajú okrem samotných výrobkov aj náhradné diely. Takými firmami sú napríklad aj obľúbené značky Bosch a Gorenje. Originálne Bosch náhradné diely je možné kúpiť na internete a nechať si ich doviezť kuriérom až domov. Inštalácia niektorých dielov je nenáročná a zvládne ju aj domáca gazdinká. Napríklad ak ide o súčasti, ako sú náhradné rošty do rúry, odstraňovače vodného kameňa, prívodná hadica do práčky. Montáž zložitejších častí si už vyžaduje buď skúseného domáceho majstra alebo profesionála. Ochrana zdravia pri práci musí byť vždy na prvom mieste. Nielenže môžete neprofesionálnou manipuláciou so súčiastkami poškodiť spotrebič či časť domácnosti, ale vplyvom neodbornej montáže môže dôjsť aj k poškodeniu zdravia. Buďte preto vždy maximálne opatrní.

Overené značky s overenými dielmi

Spoľahlivé náhradné diely od Gorenje sú typom sortimentu podobným, ba priam až rovnakým, ako predáva firma Bosch. Samozrejme, majú jednotlivé diely svoje špecifiká a jednoznačne by ste mali kupovať náhradné diely tej značky, akú máte doma. Či už ide o Bosch, Gorenje, Whirlpool, Beko a iné, takmer všetky značky majú svoje originálne diely. Použitím neoriginálnych dielov môže dôjsť k zníženému výkonu, kazivosti spotrebiča, elektrickému skratu alebo iným závažným nežiadúcim následkom, ktorým sa určite chcete vyhnúť. Preto treba výberu náhradných dielov venovať pozornosť a nebáť sa na radu spýtať odborníka.