“Zíde z očí, zíde z mysle.” Je pravdepodobné, že toto tvrdenie je v prípade kufra nášho auta niekedy až príliš pravdivé. Mnohí do kufra len v rýchlosti hodíme, čo príde pod ruku a veci sa tu môžu rýchlo nahromadiť. Vzniká tak nevzhľadný neporiadok a spolu s ním aj špina. Udržiavanie čistého kufra sa však môže stať vašou novou rutinou.  Tu je niekoľko rýchlych krokov, ktoré môžete podniknúť na rýchle vyčistenie, usporiadanie a udržanie kufra v čistom stave.

Vyberte všetko von

Pokiaľ ide o čistenie kufra, najlepšie je začať v bode nula. Nie je to ako čistenie autových deflektorov Škoda, že začnete od hocikadiaľ. Vybrakujte všetko, kým nie je kufor prázdny. Pretrieďte, čo ste vybrali, a roztrieďte, čo je nevyhnutné a čo nie. Je to jediná cesta ako zistiť, čo tam v skutočnosti nepatrí. Veci, ktoré ste tam v rýchlosti šmarili no rok nepoužili musia preč. Teraz je čas na povysávanie a vyčistenie samotného kufra. Použitie čistič kobercov pre odstránenie škvŕn.

Siahnite po vaničke

Teraz, keď je kufor prázdny a vyčistený, chceme sa uistiť, že to tak zostane. A neexistuje lepší spôsob, ako to zabezpečiť, než kúpa praktickej vaničky do kufra, ktorá zadrží akúkoľvek špinu. Protišmykový povrch zaistí, že sa vám veci v kufri nebudú šmýkať zo strany na stranu.

Zjednodušte organizáciu kufra

Je čas začať ukladať veci späť do kufra. Začnite len s nevyhnutným: núdzové súpravy, lekárnička, štartovacie káble, kvapalina do ostrekovačov, náhradný olej, hasiaci prístroj, prikrývka, baterka, hustilka pneumatík a ďalšie veci, ktoré treba mať po ruke.

Použite organizér

Bonusovým krokom je investovať do organizéra batožinového priestoru. Predídete tak tomu, aby pri náhlom zastavení, či prudkej otočke všetko letelo cez kufor ako besné. Navyše tak veci udržíte vo vzpriamenej polohe.