Dlho premýšľate, akú dlažbu si zvoliť okolo bazéna? Kalkulujete, zvažujete, zapisujete, ale tá správna dlažba stále nikde? A počuli ste už o nádhernej travertínovej dlažbe? Travertín je prírodným materiálom, ktorý je prienikom pôvabu, originality, modernosti a luxusu. Travertín vyniká svojou nadčasovosťou, čiže sa nemusíte báť tejto investície, bude v móde neustále. Životnosť samotného travertínu je v podstate neobmedzená. S určitosťou bude slúžiť ešte aj vašim vnúčatám. Travertín je bez údržbovým materiálom, tým pádom vám ušetrí množstvo času a bude stále vyzerať ako práve položený.

Poďme k samotnej pointe, prečo práve okolo bazénu? Je mrazuvzdorný a protišmykový, čo ponúka minimálnu možnosť, že sa na dlažbe z travertínu šmyknete. Ďalšou výhodou je to, že travertín je bielej farby, a tak sa počas letných dňoch nerozpáli. Z praktického hľadiska to znamená, že si na ňom nepopálite chodidlá. Naopak v noci sa naakumulované teplo z travertínovej dlažby príjemne uvoľňuje. Cena tejto vonkajšej travertínovej dlažby sa začína na cene štyridsiatich eur za meter štvorcových.

Výhody travertínu v bodoch:

  • Dizajn
  • Dlhá životnosť
  • Bez údržby
  • Mrazuvzdorný
  • Protišmykový
  • Nerozpáli sa počas leta
  • V noci sa naakumulované teplo uvoľňuje

Aké iné dlažby okolo bazénov sú vhodnými alternatívami?

Travertín rovnako ako iné, či už prírodné alebo umelé materiály, patrí k jedným z najkvalitnejších bazénových lemov. Čo iné okrem travertínu môžete položiť okolo svojho bazénu? Dobrými príkladmi sú: žula, mramor, umelý pieskovec.

Každý zo spomínaných druhov kameňa má svoj špecifický dizajn a farebné prevedenie, preto samotný výber toho správneho bazénového lemu, je len v rukách vašej fantázie. Treba sa zamerať na dizajn, funkčnosť ale aj cenu obkladu. Keď si zadefinujete všetky vaše požiadavky, tak samotný výber bude o značnú mieru jednoduchší.