Jeseň je tu znova. Príjemné ročné obdobie, listy opadávajú a vetrík pofukuje. Niekedy vie byť toto ročné obdobie aj zradné, najmä čo sa týka zmien počasia a teploty. Obliecť sa správne do jesenného dňa nemusí byť vždy tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. V tomto článku Vám prinášame 3 tipy, ako sa správne obliecť na jeseň tak, aby ste sa cítili príjemne a zároveň pohodlne.

Bunda je základ

Časté jesenné prehánky vedia znepríjemniť život. Ráno sa často krát zdá byť všetko v tom najlepšom poriadku, no počas dňa sa dokáže počasie veľmi rýchlo zmeniť. Jesenná bunda je preto dôležitou súčasťou Vášho šatníka. Ideálna jesenná bunda by mala byť príjemne ľahká, no zároveň odolná voči vetru a aspoň miernemu dažďu. Niekedy je ťažké nájsť takúto ideálnu bundu, preto nespravíte chybu, ak vo svojom šatníku budete mať rovno 2 – jednu proti vetru a dažďu a tú druhú len tak do mesta.

Mikina ako overená klasika

Staré dobré a overené mikiny. Na jeseň ako stvorené, poskytujú ochranu proti vetru, príjemne hrejú a v prípade núdze sa môžete schovať do kapucne. Obchody sú plné zaujímavých pánskych mikín od výmyslu sveta. Už dávno však neplatí, že mikiny sú najmä pánskou záležitosťou. Milé dámy, nebojte sa vybrať si štýlovú dámsku mikinu. Najmä v jeseni určite oceníte jej pohodlie.

Nezabúdajte na obuv

Posledným z našich tipov je spoľahlivá jesenná obuv. Už nie je leto a priedušné sieťované tenisy sú síce fajn, no pri jesennom premenlivom počasí sa Vám môžu vypomstiť. Lepšie urobíte, ak zvolíte pevnú a vyššiu obuv. Tým samozrejme nemáme na mysli zimné čižmy nad kolená ani turistické topánky, ale mať nohy v teplu a suchu počas jesene určite nie je na škodu.

Veríme, že Vám tento článok pomohol a jesenné počasie si aj vďaka nemu budete môcť vychutnať plnými dúškami. Je to predsa len krásne ročné obdobie, ktoré ale väčšinou odíde tak rýchlo, ako aj príde. Preto neváhajte a doprajte si príjemnú jesennú prechádzku v parku alebo okolo jazera. Sedieť doma by bola škoda.